top
logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Start
Gimnazjum - Aktualności
PDF Drukuj Email

Gimnazjaliści na otwarciu wystawy.

W Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego 8.05.2014r. gimnazjaliści klas III Zespołu Szkół nr3 pod opieką p. M. Zbyryt i p. E. Smorowskiej obejrzeli wystawę prac artysty - malarza p. Marka Sołowieja. Prace zebrane w jednym miejscu, to była wielka radość dla oczu i duszy. W karierze artysty to kolejna odsłona jego pasji i zafascynowania malarstwem. Gimnazjaliści oprócz zwiedzania i podziwiania prac mieli okazję porozmawiać z artystą.

Tekst i foto: E. Smorowska

 
PDF Drukuj Email

Podziękowanie za kanonizację Papieża Jana Pawła II

Dnia 28.04.2014 r. uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w uroczystej, Dziękczynnej Mszy Świętej w kościele Świętego Michała w Zamościu. Było to podziękowanie za kanonizację Papieża Jana Pawła II. Liturgię odprawił ksiądz Bogdan Nowicki, który w swoim kazaniu przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia Papieża-Polaka. Na zakończenie mszy świętej uczennica klasy III C uczennica Natalia Żuk odczytała podziękowanie młodzieży skierowane do Ojca Świętego Jana Pawła II: "Ojcze Święty Janie Pawle II, pewni jesteśmy, że chciałeś dać przykład na naszych oczach, to proroctwo właśnie się spełniło. Nauczałeś Ojcze Święty cały świat, ale wielu widziało w tobie polityka, aktora, proroka i papieża z urzędu. Z biegiem czasu zrozumieliśmy - mamy do czynienia z Papieżem Wielkim, Papieżem Tysiąclecia. Dziś już wiemy, choć już czuliśmy to wcześniej - jesteś Święty. Więc dla nas jest jasne - to nie była taktyka, tylko mistyka i miłość, które w Bogu mają swoje źródło. TOTUS TUUS Maryjo - to były twoje słowa. teraz my mówimy, Twoja jest Polska, wstawiasz się za światem, ale my, jako Polacy prosimy cię, pochylaj się nad Polską, aby była Boża. Wyproś to dla nas i spoglądaj z okna domu Ojca, by naród polski nie porzucił wiary, aby został wierny, abyśmy umieli dać dobre świadectwo. Święty Janie Pawle II świętości udawać się nie da. Dziękujemy za wszystko."

Barbara Kamińska

 

 
PDF Drukuj Email

SPOTKANIE Z WIOSNĄ

W ramach fakultetu turystycznego z zajęć wf, odbył się rajd „Spotkanie z Wiosną”. Uczestnicy rajdu wraz z nauczycielami i przewodnikiem wędrowali wzgórzami i debrami w lesie Cetnar oraz podziwiali krajobrazy Roztocza Zachodniego. Dzięki przewodnikowi uczniowie dowiedzieli się wielu nowych rzeczy o historii naszego regionu oraz poznali legendy związane z Roztoczem. Po 12 kilometrach pieszej wędrówki uczestnicy doszli na metę gdzie organizowane były konkursy: krajoznawczy, sprawnościowy i konkurs piosenki turystycznej. Była możliwość wypożyczania rowerów i odbycie krótkiej przejażdżki po okolicy. Rajd przyniósł wiele pozytywnych wrażeń i uczestnicy nie mogą się doczekać następnej wyprawy.

 
PDF Drukuj Email

 

DZIEŃ ŻÓŁWIA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3
RAZEM ŚWIĘTUJEMY!

Uczniowie gimnazjum realizujący projekt edukacyjny „KWADRANSIK Z KSIĄŻKĄ” I „WILCZKI MORSKIE” ZE SP nr3 organizują POKAZ ŻÓŁWI z okazji zbliżającego się ŚWIATOWEGO DNIA ŻÓŁWIA. Chętni uczniowie gimnazjum, nauczyciele i pracownicy szkoły zgłaszają udział swoich pupili do biblioteki szkolnej do p. E. Smorowskiej. WYSTAWA Z „ŻÓŁWIOWYM BAJANIEM” ODBĘDZIE SIĘ 23 MAJA (PIĄTEK) W DZIEŃ OBCHODÓW ŚWIĘTA ŻÓŁWIA. SERDECZNIE ZAPRASZAM NAUCZYCIEL BIBLIOTEKARZ.

 
PDF Drukuj Email

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia w naszej szkole

Podczas XXIX Światowych Dni Młodzieży 13 kwietnia 2014 roku Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia trafiła do młodzieży poszczególnych dekanatów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, a także do szkół noszących imię Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w procesji Niedzieli Palmowej z kościoła św. Michała a później w uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Zamojskiej odprawianej przez biskupa Mariana Rojka. Uroczyste przekazanie miało miejsce po Eucharystii. Ksiądz biskup zachęcił, aby we wszystkich polskich domach, w dniu ogłoszenia Papieża świętym była obecna iskra, jako symbol zjednoczenia naszych rodzin, miejsc pracy i instytucji publicznych. W radosnym świętowaniu Niedzieli Palmowej uczestniczyli: Karolina Regulska, Klaudia Jendruszczak, Klaudia Szynkarczuk, Małgorzata Stefańczyk, Martyna Skiba, Dominika Uszko, Weronika Mirosław wraz z nauczycielem panią Iwoną Dubina. Lampion Iskry Miłosierdzia został przyniesiony do szkoły, którego światło będzie podtrzymywane do dnia kanonizacji.

Autor: I. Dubina.

 
PDF Drukuj Email

TalentowiSKO mówimy tak!

TalentowiSKO mówimy tak i bierzemy udział w I edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego TalentowiSKO. Celem programu jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Klasa 1a gimnazjum pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Skalskiej w ramach innowacji przystąpiła do programu TalentowiSKO.  Uczniowie w ramach w/w innowacji uczestniczyli w wykładach Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica opieką p. K. Skalskiej i p. E. Smorowskiej. Tematem wykładu przygotowanego przez dr Beatę Rodzik była: „ Systematyczność + matematyka = skuteczne oszczędzanie”. Wszyscy uczniowie 1a od miesiąca października 2013r. zbierają makulaturę, a do zbiórki makulatury włączyła się też biblioteka szkolna. Oprócz makulatury prowadzona była zbiórka karmy dla Zamojskiego Schroniska. Zebraną karmę dostarczyliśmy 30.04.2014r. dla bezdomnych psów. Otrzymaliśmy podziękowanie od kierownika Zamojskiego Schroniska p. Piotra Łachno.  Jeszcze przed wakacjami ze zbiórki makulatury uszczęśliwimy znajdujące się tam bezdomne psiaki!

Tekst i foto: E. Smorowska

 
PDF Drukuj Email

Laureatki X edycji konkursu CLICKONMANIAC

12 kwietnia 2014 roku odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych organizowany przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu – CLICKONMANIAC. Dwie uczennice naszego gimnazjum - Magdalena Stańczak z kl. 1B oraz Katarzyna Tymura z kl. 2A – uzyskały świetne wyniki i tytuł laureata konkursu. Serdecznie gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 28

 

 

 

Sonda

Witryna:
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

bottom