top
logo

Archiwum

Logowanie
feed-image Feed Entries
Start
Gimnazjum - Aktualności
PDF Drukuj Email

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej

W dniu 3 czerwca  2014 roku 68 uczniów trzecich klas Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II przyjęło  z rąk ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego sakrament bierzmowania. Do uroczystości kandydaci przygotowywali się w czasie rocznej formacji katechetycznej. Na uroczystość do kościoła św. Michała Archanioła  przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, wychowawcy, rodzice, chrzestni i świadkowie. Młodzież podziękowała ks. biskupowi za sprawowaną Eucharystię i udzielony sakrament, który uczynił z niej dojrzałych chrześcijan. Bierzmowana młodzież dostała pamiątkowe krzyże i świadectwo przyjęcia sakramentu.

 
PDF Drukuj Email

„Deutsch Wagen Tour”

W środę 30 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy 1A wzięli udział w projekcie „Deutsch Wagen Tour”. Na zaproszenie nauczyciela języka niemieckiego pani Magdaleny Lempert gimnazjum odwiedziła pani Katarzyna Żurawska – lektor języka niemieckiego współpracująca z Goethe Institut, który zajmuję się promocją języka niemieckiego na całym świecie. Klasa 1A miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe poprzez udział w interesujących zabawach językowych. Uczniowie byli bardzo aktywni i pokazali, że potrafią pracować doskonale w zespole.

 

 
PDF Drukuj Email

 

„Nasze jutro w naszych rękach”

W roku szkolnym 2014/2015 w Gimnazjum nr 3 w Zamościu będzie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych zapewnianie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych będzie realizowany projekt dofinansowany z UE pod nazwą „Nasze jutro w naszych rękach”. W ramach projektu dla uczniów naszego gimnazjum zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe – wyrównawcze, rozwijające kompetencje i zainteresowania, zajęcia z psychologiem i warsztaty pedagogiczne. Wszyscy uczniowie klas trzecich będą uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego i matematyki /po 2 godziny w tygodniu/. Dla uczniów klas pierwszych i drugich zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe oraz zainteresowania w zakresie: fotografii, przedsiębiorczości, ekologii, dziennikarstwa, informatyki, fizyki, chemii, geografii i języka angielskiego, a także zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, matematyki, fizyki, chemii i geografii. Dla uczniów tych klas przewidziane są też dwie grupy warsztatów terapii pedagogicznej. Wszyscy uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania z doradztwa psychologicznego (konsultacje). Nasza szkoła zostanie doposażona w trzy tablice interaktywne, laptopy, rzutniki, dwa profesjonalne aparaty fotograficzne oraz w środki dydaktyczne do nauczania fizyki, chemii, geografii oraz do zajęć z fotografii. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają materiały dydaktyczne. Szczegółowe informacje na temat projektu będą przekazywane na bieżąco w trakcie jego realizacji.

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

 

Erasmus+ w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu

 

Naszej szkole zostało przyznane dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu „Ucz się i nauczaj” w ramach programu Erasmus +, który będzie realizowany w roku szkolnym 2014/2015. Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także do modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. W praktyce program Erasmus+ umożliwia zagraniczną mobilność – wyjazdy  w celach edukacyjnych (np. podjęcia studiów lub pracy, odbycia szkoleń lub zaangażowania się w wolontariat) uczniów, studentów, kadry edukacyjnej i pracowników młodzieżowych oraz wspiera budowę partnerstwa pomiędzy uniwersytetami, szkołami wyższymi i średnimi, przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit  na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy. W projekcie „Ucz się i nauczaj” nasza szkoła będzie współpracować ze szkołami partnerskimi we Włoszech i w Bułgarii. Szczegółowe informacje będą podawane w trakcie realizacji projektu.

]Zespół koordynujący Katarzyna Krężel, Daria Król

 

 
PDF Drukuj Email

II Szkolny Turniej Piłki Siatkowej
w ramach ogólnopolskiej kampanii „ZTU”

18 czerwca 2014r. godz. 9.00 na terenie obiektów sportowych Gimnazjum Nr 3 w Zamościu odbyła się jednodniowa impreza o charakterze rekreacyjno - sportowym, której celem było: ukazanie młodzieży gimnazjalnej zdrowotnych walorów aktywności ruchowej profilaktyka przez zabawę, możliwość wyrażania siebie, przekazanie upominków rzeczowych, jako docenienie wkładu własnego i zaangażowania w promocję „ zdrowego trybu życia”, umożliwienie spędzenia wolnego czasu od nauki z jak najwyższym pożytkiem dla zdrowia psychicznego i fizycznego, popularyzacja piłki siatkowej, integracja młodzieży gimnazjum, kształtowanie postawy współdziałania zespołowego, wzajemnej współodpowiedzialności. Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu udostępnił nieodpłatnie obiekty sportowe, a Urząd Miasta Zamość Wydział Promocji Kultury i Spraw Społecznych środki finansowe na nagrody rzeczowe dla uczestników imprezy. W turnieju uczestniczyło 40 chłopców z roczników 1996/2000 rekrutowanych poprzez ogłoszenia, plakaty i informacje werbalne. Każda klasa mogła zgłosić skład 4 osoby.  W obrębie klasy 1A uczniowie wytypowali dwa składy. II Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców trwał w godzinach 9.00 – 13.00. Zgodnie z opracowanym wcześniej programem imprezy o godz. 8.30 odbyła się odprawa komisji sędziowskiej, ogłoszenie regulaminu i zasad rywalizacji, oraz losowanie numerów kolejności rozgrywanych meczy dla poszczególnych drużyn. O godzinie 9-tej odbyło się powitanie uczestników turnieju oraz otwarcie imprezy przez Panią Dyrektor Teresę Sołowiej Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 ( sala gimnastyczna). W turnieju uczestniczyły delegacje 4 osobowe z klas we wszystkich poziomach. Turniej był rozgrywany systemem grupowym. Czytaj więcej >>>>>

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Turniej piłki nożnej
Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 w Zamościu
13 czerwca 2014 r.

W dniu 13 czerwca 2014r.  w Gimnazjum nr 3 w Zamościu,  ramach szkolnego Dnia Sportu rozegrano Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich klas. Zespoły podzielone zostały na 3 grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Kwalifikacje wyłoniły ćwierćfinalistów, biorących udział w fazie pucharowej. Następnie najlepsze zespoły z każdej grup zostały rozstawione w fazie pucharowej. Po dramatycznych ćwierćfinałach i półfinałach nastąpiły mecze o miejsca od I do IV. Zwycięzcą turnieju została klasa 1A, w składzie: Pawlak Kacper, Babiuch Kamil, Nocko Rafał, Miedźwiedź Patryk, Świderski Filip, Sokołowski Arnold, Kniaź Mateusz, która wygrała wszystkie swoje mecze. Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy a uczestnicy zawodów otrzymali od organizatorów drobne upominki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

"Jan Paweł II - droga do świętości"
na Rynku Wielkim w Zamościu!

12 czerwca minęła 15 rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II w Zamościu. O godzinie 13 na Rynku Wielkim uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl "Jan Paweł II - droga do świętości". Scenariusz opracowała pani Ewa Malicka, oprawa muzyczna - pan Krzysztof Krajewski, pani Joanna Nowak i pani Anna Sawka, oprawa plastyczna - pani Krystyna Kopciowska. Tym koncertem rozpoczęły się uroczyste obchody Zamojskich Dni Papieskich, które zostały zorganizowane z inicjatywy Radia Zamość, patronat objął ksiądz biskup Marian Rojek. Na koncercie byli obecni: zastępca Prezydenta Miasta Zamościa Tomasz Kossowski, przewodniczący Rady Miasta Jan Wojciech Matwiejczuk, prorektor Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu Kazimierz Chrzanowski.
Więcej na: http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/12-czerwca-2014-g-2200/15594879

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,627,xv-zamojski-dzien-papieski.html

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 47

 

 

 

Sonda

Witryna:
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

bottom