top
logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Start
Gimnazjum - Aktualności
PDF Drukuj Email

 

Debata Samorządu Uczniowskiego


W piątek 11 kwietnia 2014r Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod opieką Pani Darii Król i Pani Agnieszki Stepaniuk zorganizował debatę na temat „Jak zachęcić uczniów do działalności wolontariackiej?”. Debata przebiegła według przygotowanego wcześniej scenariusza, który został opracowany przez zastępcę Przewodniczącego Szkoły Klaudię Kowalską

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ KWIECIEŃ - LISTOPAD 2014
pod hasłem „Teraz Twój czas”

 

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. Trzeźwy Umysł to pozytywna i prosta profilaktyka, która sprawdza się w całej Polsce od wielu lat. Ta edycja koncentruje się na zagospodarowaniu wolnego czasu dzieci i młodzieży tak by poprzez konkretne zadania młodzi ludzie uczyli się przeżywać radość, dokonując właściwych wyborów i budując zdrowe relacje z rówieśnikami. Niezwykłe i istotne jest także zaciśnienie więzi z rodzicami, a także kształtowanie postaw otwartości i życzliwości wobec swojego otoczenia. Unikatowym przedsięwzięciem aktualnej edycji Zachowaj Trzeźwy Umysł jest badanie ankietowe Młodzi i substancje psychoaktywne ( dla klas drugich GIM). PIERWSZY ETAP KAMPANII (kwiecień-sierpień), czyli czas konkursów indywidualnych:

„Zimowi medaliści”- internetowy

„Szukamy Młodych Mistrzów”- internetowy

„Nasz czas”- literacki i plastyczny

DRUGI ETAP KAMPANII (wrzesień-listopad), czyli czas konkursów drużynowych:

„Pokażcie się”- nakręcenie krótkiego (maksymalnie 3-minutowego) filmu prezentującego członków grupy, ze szczególnym uwzględnieniem ich zainteresowań. Zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do realizacji postulatów kampanii. Koordynator szkolny kampanii : Marzena Głąb

 

 
PDF Drukuj Email

II MIEJSCE W MIEJSKICH ELIMINACJACH BRD

11 kwietnia odbył się XXXVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Eliminacje miejskie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu. Celem zawodów była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Drużyna naszej szkoły w składzie: KLAUDIA KOWALSKA(3A), KRYSTIAN SZPATUŚKO (3B), DANIEL MAZUREK (1B) zdobyła II miejsce. Uczestnicy eliminacji brali udział w czterech konkurencjach: rozwiązanie testu z przepisów ruchu drogowego, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda po miasteczku ruchu drogowego w/g wylosowanych punktów dojazdowych, sprawnościowy tor przeszkód. Drużyna wywalczyła puchar i dysk przenośny dla szkoły, każdy uczeń otrzymał słuchawki bezprzewodowe, a opiekun pendrive.

Tekst i foto: Marzena Głąb

 

 
PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym "Mój świat zwykły - niezwykły" organizowanym przez naszą szkołę! Lubisz robić zdjęcia? Czy posiadasz ciekawe prace w swojej kolekcji? Przeczytaj regulamin i zgłoś się!:) Organizatorzy: Monika Leśniak Andrzej Pogudz

 
PDF Drukuj Email

Będziemy mile wspominać tegoroczny konkurs o Kanadzie

W ramach Zamojskich Dni Frankofonii, 29 marca br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbył się konkurs „Connaissons le Canada par ateliers tournants” („Poznajemy Kanadę poprzez stacje dydaktyczne”). Zadania konkursowe były podzielone na dwie kategorie wiekowe, a mianowicie: zadania dla gimnazjalistów oraz zadania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Cztery uczennice naszej szkoły rywalizowały z uczniami innych gimnazjów powiatu zamojskiego. Uczestnicy wykonywali zadania na pięciu stacjach dydaktycznych, które sprawdzały różnorodne umiejętności z zakresu posługiwania się językiem francuskim oraz wiadomości o Kanadzie, a w szczególności o francuskojęzycznej prowincji Québec. Po trzech godzinach zmagań okazało się, że Joanna Zaremba z kl. 3A wywalczyła I miejsce, natomiast II miejsce przypadło Pauli Staniec z kl. 3A. Iga Przytuła również z kl. 3A zajęła IV miejsce. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy też nie wyszli z konkursu z pustymi rękami otrzymując drobne upominki od Przewodniczącej zamojskiego oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF.-EUROPE.

Serdecznie gratuluję! Marta Gromek - nauczyciel języka francuskiego

 
PDF Drukuj Email

Joanna Zaremba laureatką konkursu „Mistrz Ortografii Francuskiej”

25 marca br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się IX edycja konkursu „Champion de l’Orthographe française”. Wzięły w nim udział trzy uczennice klas trzecich naszej szkoły rywalizując z uczennicami innych gimnazjów powiatu zamojskiego. Dziewczyny zaprezentowały bardzo dobry poziom, przy czym najwyżej, bo na II miejscu, uplasowała się Joanna Zaremba z kl. 3A. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!!!

Marta Gromek - nauczyciel języka francuskiego

 

 
PDF Drukuj Email

Uniwersytet Pierwszego Wieku

Gimnazjaliści Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w następujących wykładach PWSZ w Zamościu - I semestr 2013/2014:

18 października 2013 r. nowy rok akademicki rozpoczęli studenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Gimnazjalistów powitał rektor uczelni prof. dr hab. Waldemar Martyn. W swych kilku słowach skierowanych do młodzieży, wyraził swoją radość z ich licznego przybycia, nie ukrywając, że w przyszłości chciałby powitać ich, jako prawowitych studentów PWSZ. Wykład inauguracyjny pt. „Fortuna kołem się toczy, czyli jak motoryzacja ukształtowała Stany Zjednoczone” przygotowała mgr Tamara, Woińska, nauczyciel akademicki filologii angielskiej PWSZ w Zamościu. Został on przeprowadzony w języku angielskim, co spotkało się z dużym uznaniem słuchaczy. W wykładzie wzięli udział uczniowie z klasy 3b i 2a pod opieką nauczycieli: p. E. Smorowskiej, p. A. Stepaniuk i p. K. Krężel.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 27

 

 

 

 

Sonda

Witryna:
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

bottom