top
logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Start
Gimnazjum - Aktualności
PDF Drukuj Email

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

W dniu 14 maja 2014 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przez Pana Krzysztofa Babisza - Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014. Wśród zaproszonych gości  znaleźli się  m.in. prof. dr hab. Krzysztof Narecki, Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, przedstawiciele lubelskich uczelni, władz samorządowych oraz Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów konkursów oraz podziękowano nauczycielom i dyrektorom szkół za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej z uczniami.  Wśród wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły: - Pawliszak Karolina – laureatka konkursu z języka polskiego w poziomie szkół podstawowych; - Tymura Katarzyna – laureatka konkursu z biologii w poziomie szkół gimnazjalnych. W uroczystości uczestniczyła również Pani Dyrektor Teresa Sołowiej oraz nauczycielka języka polskiego Helena Mik i biologii Jadwiga Mazurek. Kurator pogratulował uczniom sukcesów odniesionych w tegorocznych konkursach i życzył, aby nadal wytrwale zdobywali wiedzę. Złożył serdeczne podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów.

 

 

 
PDF Drukuj Email

Finał Olimpiady PCK

W dniach 22-25.05.20014 r. miały miejsce centralne eliminacje XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Odbywały się one w ośrodku szkoleniowym PCK w Zgierzu pod Łodzią, dokąd przyjechali zwycięzcy etapu poprzedniego, z każdego województwa jeden najlepszy zawodnik wraz z opiekunem w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Z województwa lubelskiego zakwalifikowała się Katarzyna Tymura z klasy 2A gimnazjum. W trakcie finału zawodnicy rozwiązywali test składający się ze 100 pytań, prezentowali przeprowadzone przez siebie akcje prozdrowotne, udzielali I pomocy przedmedycznej oraz wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową. Zadania były trudne i zróżnicowane, a wszyscy zawodnicy doskonale przygotowani, tym bardziej cieszy, że Kasia zajęła 7 miejsce i została finalistką XXII Ogólnopolskiej Olimpiady. O tym, że 7 lokata to doskonały wynik niech świadczy fakt, że w konkursie w sumie wzięło udział 31.000 Uczniów z całej Polski. Uczestnicy Olimpiady w czasie 4 dni jej trwania nie tylko wykonywali obowiązkowe zadania, ale także uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, warsztatach jogi śmiechu, fachowych ćwiczeniach z pierwszej pomocy, ognisku, a przede wszystkim zawarli nowe, ciekawe znajomości z rówieśnikami z całej Polski. Kasia biorąc udział w Olimpiadzie z pewnością ma ogromną satysfakcję z osiągniętego wyniku, zdobyła nagrody, dyplomy, ale przede wszystkim opanowała umiejętności i wiedzę umożliwiające pomoc poszkodowanym. Galeria >>>>>

Gratulacje! Opiekun Jadwiga Mazurek

 
PDF Drukuj Email

Dobra passa naszych uczniów na konkursach języka francuskiego!

W sobotę 24 maja br. w Gimnazjum nr 5 im. Sybiraków w Zamościu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego.  Troje uczniów klasy 3B, czyli Małgorzata Stefańczyk, Katarzyna Referda i Przemysław Poprawa reprezentowało naszą szkołę. Małgosia uzyskała wynik, który pozwolił jej znaleźć się na I miejscu w gronie laureatów. Tuż za podium, czyli na IV miejscu uplasowała się Kasia. Natomiast Przemek usytuował się mniej więcej w połowie stawki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki a laureaci dyplomy uznania i nagrody. Mam nadzieję, że ten sukces doda przysłowiowych skrzydeł nie tylko konkursowiczom? Gratulujemy uczestnikom!

Marta Gromek - Nauczyciel języka francuskiego

 
PDF Drukuj Email

Zielono nam


We wtorek 20 maja 2014r odbyła się w naszej szkole akcja „Zielono Nam”, zorganizowana przez SU w ramach trzeciego etapu konkursu ogłoszonego przez Młodzieżową Radę Miasta Zamość. Jej celem było promowanie zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.

 

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Imieniny Biskupa

Dnia 30 kwietnia 2014r. delegacja uczniów: Klaudia Kowalska, Maciej Janowski, Agata Sokołowska, Karol Duda oraz Dyrektor Szkoły Pani Teresa Sołowiej i nauczyciele religii Pani Ewa Brożek i Magdalena Liwińska uczestniczyli w modlitewnym spotkaniu z Pasterzem Naszej Diecezji Biskupem dr Marianem Rojkiem. Spotkanie miało miejsce w kościele p.w.  Matki Bożej Królowej Polski i rozpoczęło się modlitwą różańcową w intencji Czcigodnego Solenizanta, po której mogliśmy złożyć życzenia imieninowe.

 
PDF Drukuj Email

Gimnazjaliści na otwarciu wystawy.

W Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego 8.05.2014r. gimnazjaliści klas III Zespołu Szkół nr3 pod opieką p. M. Zbyryt i p. E. Smorowskiej obejrzeli wystawę prac artysty - malarza p. Marka Sołowieja. Prace zebrane w jednym miejscu, to była wielka radość dla oczu i duszy. W karierze artysty to kolejna odsłona jego pasji i zafascynowania malarstwem. Gimnazjaliści oprócz zwiedzania i podziwiania prac mieli okazję porozmawiać z artystą.

Tekst i foto: E. Smorowska

 
PDF Drukuj Email

Podziękowanie za kanonizację Papieża Jana Pawła II

Dnia 28.04.2014 r. uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w uroczystej, Dziękczynnej Mszy Świętej w kościele Świętego Michała w Zamościu. Było to podziękowanie za kanonizację Papieża Jana Pawła II. Liturgię odprawił ksiądz Bogdan Nowicki, który w swoim kazaniu przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia Papieża-Polaka. Na zakończenie mszy świętej uczennica klasy III C uczennica Natalia Żuk odczytała podziękowanie młodzieży skierowane do Ojca Świętego Jana Pawła II: "Ojcze Święty Janie Pawle II, pewni jesteśmy, że chciałeś dać przykład na naszych oczach, to proroctwo właśnie się spełniło. Nauczałeś Ojcze Święty cały świat, ale wielu widziało w tobie polityka, aktora, proroka i papieża z urzędu. Z biegiem czasu zrozumieliśmy - mamy do czynienia z Papieżem Wielkim, Papieżem Tysiąclecia. Dziś już wiemy, choć już czuliśmy to wcześniej - jesteś Święty. Więc dla nas jest jasne - to nie była taktyka, tylko mistyka i miłość, które w Bogu mają swoje źródło. TOTUS TUUS Maryjo - to były twoje słowa. teraz my mówimy, Twoja jest Polska, wstawiasz się za światem, ale my, jako Polacy prosimy cię, pochylaj się nad Polską, aby była Boża. Wyproś to dla nas i spoglądaj z okna domu Ojca, by naród polski nie porzucił wiary, aby został wierny, abyśmy umieli dać dobre świadectwo. Święty Janie Pawle II świętości udawać się nie da. Dziękujemy za wszystko."

Barbara Kamińska

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 29

 

 

 

Sonda

Witryna:
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

bottom