top
logo

Archiwum

Logowanie
feed-image Feed Entries
Start
Gimnazjum - Aktualności

 

 

Szanowni Rodzice!

 

Państwa dzieci wejdą w kolejny etap edukacji. Rozpoczną naukę w gimnazjum, jest to przeżycie dla dziecka i Państwa. Szkoła gimnazjalna to całkiem nowy świat, różny od szkoły podstawowej. Gimnazjum wniesie szereg zmian, pojawi się coraz więcej obowiązków, dziecko musi sprostać nowym wymaganiom i oczekiwaniom. Nawiąże nowe kontakty, pozna nowych rówieśników a także nauczycieli. Pod ich kierunkiem będzie przygotowywać się do egzaminu gimnazjalnego, a wynik w dużej mierze będzie miał wpływ na dalsze kształcenie. Do Państwa należy decyzja, do której szkoły zapiszecie swoje dzieci.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

„Mały Książę”

25 czerwca 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 3 działający w Szkolnym Kole Teatralnym zaprezentowali przed społecznością Zespołu Szkół nr 3 spektakl „Mały Książę”. Scenariusz sztuki został opracowany na podstawie powiastki filozoficznej Antoine de Saint-Exupéry pod tym samym tytułem. Główny bohater – w tej roli Karol Olszewski – opuszcza swoją planetę w poszukiwaniu przyjaciela. W czasie wędrówki doświadcza samotności, spotyka ludzi, uczy się, czym jest przyjaźń, stopniowo dojrzewa do miłości. Sztukę przygotowali uczniowie klas pierwszych: Karol Olszewki, jako Mały Książę – klasa 1a, Dominika Witkowska, jako Róża – klasa 1b, Patrycja Twardzisz, jako Źmija, Próżny, Ogrodnik – klasa 1b, Kacper Grela, jako Król – klasa 1b, Barbara Czausz, jako Bankier – klasa 1a, Karolina Suchodolska, jako Lis – klasa 1a, za efekty dźwiękowe odpowiedzialny był Rafał Sagan – uczeń klasy 3b, Młodym aktorom gratulujemy debiutu i życzymy wytrwałości w doskonaleniu talentu.

Ewa Malicka – opiekun Szkolnego Koła Teatralnego

 
PDF Drukuj Email

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej

W dniu 3 czerwca  2014 roku 68 uczniów trzecich klas Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II przyjęło  z rąk ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego sakrament bierzmowania. Do uroczystości kandydaci przygotowywali się w czasie rocznej formacji katechetycznej. Na uroczystość do kościoła św. Michała Archanioła  przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, wychowawcy, rodzice, chrzestni i świadkowie. Młodzież podziękowała ks. biskupowi za sprawowaną Eucharystię i udzielony sakrament, który uczynił z niej dojrzałych chrześcijan. Bierzmowana młodzież dostała pamiątkowe krzyże i świadectwo przyjęcia sakramentu.

 
PDF Drukuj Email

„Deutsch Wagen Tour”

W środę 30 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy 1A wzięli udział w projekcie „Deutsch Wagen Tour”. Na zaproszenie nauczyciela języka niemieckiego pani Magdaleny Lempert gimnazjum odwiedziła pani Katarzyna Żurawska – lektor języka niemieckiego współpracująca z Goethe Institut, który zajmuję się promocją języka niemieckiego na całym świecie. Klasa 1A miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe poprzez udział w interesujących zabawach językowych. Uczniowie byli bardzo aktywni i pokazali, że potrafią pracować doskonale w zespole.

 

 
PDF Drukuj Email

 

„Nasze jutro w naszych rękach”

W roku szkolnym 2014/2015 w Gimnazjum nr 3 w Zamościu będzie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych zapewnianie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych będzie realizowany projekt dofinansowany z UE pod nazwą „Nasze jutro w naszych rękach”. W ramach projektu dla uczniów naszego gimnazjum zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe – wyrównawcze, rozwijające kompetencje i zainteresowania, zajęcia z psychologiem i warsztaty pedagogiczne. Wszyscy uczniowie klas trzecich będą uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego i matematyki /po 2 godziny w tygodniu/. Dla uczniów klas pierwszych i drugich zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe oraz zainteresowania w zakresie: fotografii, przedsiębiorczości, ekologii, dziennikarstwa, informatyki, fizyki, chemii, geografii i języka angielskiego, a także zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, matematyki, fizyki, chemii i geografii. Dla uczniów tych klas przewidziane są też dwie grupy warsztatów terapii pedagogicznej. Wszyscy uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania z doradztwa psychologicznego (konsultacje). Nasza szkoła zostanie doposażona w trzy tablice interaktywne, laptopy, rzutniki, dwa profesjonalne aparaty fotograficzne oraz w środki dydaktyczne do nauczania fizyki, chemii, geografii oraz do zajęć z fotografii. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają materiały dydaktyczne. Szczegółowe informacje na temat projektu będą przekazywane na bieżąco w trakcie jego realizacji.

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

 

Erasmus+ w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu

 

Naszej szkole zostało przyznane dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu „Ucz się i nauczaj” w ramach programu Erasmus +, który będzie realizowany w roku szkolnym 2014/2015. Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także do modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. W praktyce program Erasmus+ umożliwia zagraniczną mobilność – wyjazdy  w celach edukacyjnych (np. podjęcia studiów lub pracy, odbycia szkoleń lub zaangażowania się w wolontariat) uczniów, studentów, kadry edukacyjnej i pracowników młodzieżowych oraz wspiera budowę partnerstwa pomiędzy uniwersytetami, szkołami wyższymi i średnimi, przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit  na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy. W projekcie „Ucz się i nauczaj” nasza szkoła będzie współpracować ze szkołami partnerskimi we Włoszech i w Bułgarii. Szczegółowe informacje będą podawane w trakcie realizacji projektu.

]Zespół koordynujący Katarzyna Krężel, Daria Król

 

 
PDF Drukuj Email

II Szkolny Turniej Piłki Siatkowej
w ramach ogólnopolskiej kampanii „ZTU”

18 czerwca 2014r. godz. 9.00 na terenie obiektów sportowych Gimnazjum Nr 3 w Zamościu odbyła się jednodniowa impreza o charakterze rekreacyjno - sportowym, której celem było: ukazanie młodzieży gimnazjalnej zdrowotnych walorów aktywności ruchowej profilaktyka przez zabawę, możliwość wyrażania siebie, przekazanie upominków rzeczowych, jako docenienie wkładu własnego i zaangażowania w promocję „ zdrowego trybu życia”, umożliwienie spędzenia wolnego czasu od nauki z jak najwyższym pożytkiem dla zdrowia psychicznego i fizycznego, popularyzacja piłki siatkowej, integracja młodzieży gimnazjum, kształtowanie postawy współdziałania zespołowego, wzajemnej współodpowiedzialności. Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu udostępnił nieodpłatnie obiekty sportowe, a Urząd Miasta Zamość Wydział Promocji Kultury i Spraw Społecznych środki finansowe na nagrody rzeczowe dla uczestników imprezy. W turnieju uczestniczyło 40 chłopców z roczników 1996/2000 rekrutowanych poprzez ogłoszenia, plakaty i informacje werbalne. Każda klasa mogła zgłosić skład 4 osoby.  W obrębie klasy 1A uczniowie wytypowali dwa składy. II Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców trwał w godzinach 9.00 – 13.00. Zgodnie z opracowanym wcześniej programem imprezy o godz. 8.30 odbyła się odprawa komisji sędziowskiej, ogłoszenie regulaminu i zasad rywalizacji, oraz losowanie numerów kolejności rozgrywanych meczy dla poszczególnych drużyn. O godzinie 9-tej odbyło się powitanie uczestników turnieju oraz otwarcie imprezy przez Panią Dyrektor Teresę Sołowiej Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 ( sala gimnastyczna). W turnieju uczestniczyły delegacje 4 osobowe z klas we wszystkich poziomach. Turniej był rozgrywany systemem grupowym. Czytaj więcej >>>>>

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 47

 

 

 

Sonda

Witryna:
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

bottom