top
logo

Archiwum

Logowanie
feed-image Feed Entries
Start
Gimnazjum - Aktualności
PDF Drukuj Email

Awans do Gimnazjady Rejonowej
w Biegach Przełajowych 10x1000m

W dniu 17 września 2014 roku ,nasi uczniowie wywalczyli po zaciętej walce z Gimnazjum nr 1 I miejsce w sztafetach przełajowych 10x1000m. Każdy zawodnik pokonywał dystans 1000m z pałeczką sztafetową, biegnąc prze park aby na stadionie przekazać pałeczkę następnemu zawodnikowi. Startowało 6 szkół, nasze Gimnazjum uzyskało awans na zawody rejonowe, które odbędą się 2 października 2014 roku w Tomaszowie Lubelskim. Zawodnicy: Michał Świderski kl. 3a, Konrad Podgórski kl. 3a, Rafał Rarot kl. 3b, Jakub Ślepko kl. 3b, Patryk Macheta kl. 3c, Kamil Polańczuk kl. 3c, Kacper Pawlak kl. 2a, Kamil Babiuch kl. 2a, Daniel Mazurek kl. 2b, Kacper Kaluźniak kl. 2c. Zawodników przygotowała p. Agnieszka Mazurek

 

 
PDF Drukuj Email

SUKCESY W ZAWODACH SPORTOWYCH
II EDYCJI CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

Dnia 09.09.2014 r .Gimnazjum Nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przystąpiło do rywalizacji w II edycji Czwartków Lekkoatletycznych zorganizowanych  przez OSiR i Agros Zamość. Szkołę reprezentowało 20 uczniów z klas : 1B (Nikodem Zuzanna, Schab Magdalena) 2A (Nowogrodzka Beata, Muszyńska Marta, Miedźwiedż Patryk, Bojar Kacper,Pawlak Kacper, Nocko Rafał, Wawrych Sebastian, Babiuch Kamil) 2B (Chmiel Aleksandra, Mazurek Daniel) 2C ( Kaluźniak Kacper) 3A (Tymura Katarzyna, Świderski Michał) 3B (Gajewska Natalia, Łabus Maja) 3C (Polańczuk Kamil, Macheta Patryk, Dziewulski Konrad). Nasi uczniowie dzielnie walczyli w kategorii biegowej i technicznej, dzięki czemu zajęli wysokie lokaty:

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

 

LAUREACI OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW W RAMACH KAMPANII

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

 

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 3 Gimnazjum Nr 3 w Zamościu zostali laureatami ogólnopolskich konkursów w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj trzeźwy umysł. Laureatami zostali: Dagmara Wilkosz (absolwentka klasy 3A)  – w konkursie literackim „Nasz czas”. Karolina Suchodolska (uczennica klasy 2A) – w konkursie internetowym „Zimowi medaliści”. Uczennice zostały przygotowane do konkursów przez p. Beatę Staszewską i p. Marzenę Głąb. Dnia 02.09.14r.Pani Dyrektor  na apelu podziękowała uczniom za udział w projekcie profilaktycznym oraz wręczyła laureatom nagrody wraz z dyplomami. Tekst i foto : koordynator szkolny kampanii „Z.T.U.”Marzena Głąb

 

 
PDF Drukuj Email

 

I EDYCJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


 

Czwartki Lekkoatletyczne są dużą sportową imprezą organizowaną przez Klub Sportowy Agros i OSiR Zamość. Prawo startu w zawodach mają uczniowie gimnazjów i powiatu zamojskiego. Każdy zawodnik startuje w dwóch konkurencjach : biegowej  i technicznej.  Dnia 04.09.2014 r. rozpoczęła się I edycja jesienna  w/w imprezy sportowej na rok szkolny 2014/2015. W edycji tej przewidziano 3 spotkania. Tego dnia  nasi uczniowie nie zawiedli. Stadion lekkoatletyczny odwiedzili uczniowie klas: 2A 2B, 3A, 3B.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

We wtorek  02 września naszą szkołę odwiedziła Monika Federowicz. Pani Monika jest absolwentką szkoły podstawowej i I LO w Zamościu. Ukończyła filologię germańską na UMCS w Lublinie. Obecnie pracuje w Brukseli. W roku 2003 zdała konkurs na urzędnika europejskiego ogłoszonego przez EPSO – europejski urząd ds. naboru personalnego EPSO (http://europa.eu/epso/index_pl.htm) i od grudnia 2006 pracuje w Komisji Europejskiej, w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego (http://ec.europa.eu/social/). Wizyta Moniki była możliwa dzięki akcji Komisji Europejskiej „Powrót do szkoły”. Program ten umożliwia urzędnikom instytucji unijnych jednodniową wizytę w szkole - w miarę możliwości tej, do której sami uczęszczali. Inicjatywę zapoczątkował rząd Niemiec w 2007 roku z okazji objęcia przewodnictwa w UE. Komisja poparła ten pomysł. Kolejne kraje pełniące przewodnictwo w Radzie UE podtrzymywały tę tradycję, Polska włączyła się do tej akcji w 2011roku.

Pani Monika spotkała się z uczniami szkoły podstawowej reprezentującymi samorząd uczniowski  i uczniami klas trzecich gimnazjum. Opowiedziała uczniom o swojej pracy, zainteresowaniach, podkreśliła znaczenie nauki języków obcych. Sama posługuje się czteroma językami. Uczniowie usłyszeli ciekawe informacje o Unii Europejskiej, a także  znaczeniu i roli Polski na forum Parlamentu Europejskiego. Uczniowie w trakcie spotkania obejrzeli dwa krótkie filmy w języku angielskim, otrzymali książki, długopisy, znaczki, mapy, foldery. Mieli też możliwość zadawania pytań.  Pani Monika zachęcała uczniów do udziału w programach np. e-Twinning, Erasmus, nawiązania współpracy ze szkołami, a także proponowała aby korzystać ze stron internetowych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Pani Monika obiecała powrócić do szkoły za rok. W trakcie kolejnego spotkania będziemy rozmawiać w języku angielskim. My mamy nadzieję, że uda się nam odwiedzić panią Monikę w Brukseli.
Więcej http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,942,monika-federowicz-pracujaca-w-brukseli-odwiedzila-zamojskie-szkoly.html

 
PDF Drukuj Email

 

1 września na zamojskiej Rotundzie odbyła się manifestacja patriotyczna

 

1 września 2014 roku delegacja uczniów Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II b brała udział w manifestacji patriotycznej z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Był ceremoniał wojskowy, modlitwa, apel poległych, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i kwiatów pod płytą upamiętniającą tragiczne wydarzenia II wojny światowej.

 

 
PDF Drukuj Email

Kiermasz używanych podręczników w bibliotece szkolnej Gimnazjum. W dniach 3-17.09. 2014r. od 8:00-14:00 organizowany jest kiermasz używanych podręczników. Należy przynieść zgodę rodziców i wyceniony do sprzedania podręcznik.

Zapraszam! Elżbieta Smorowska - nauczyciel bibliotekarz

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 47

 

 

 

Sonda

Witryna:
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

bottom